IŠ PRADŽIŲ — TAI, KAS SVARBIAUSIA (2 žingsnis)

Įsivaizduokite — Jūs nusiperkate naujutėlaitį BMW 7 serijos automobilį, kainuojantį kelis šimtus tūkstančių litų. Jis iš tiesų puikus: 6 cilindrų variklis, saugumą padidinanti vairavimo sistema, 6 pavarų automatinė greičių dėžė, integruota navigacijos ir naktinio matymo įranga bei dar 30 kitų stulbinančių automobilio komplikacijos elementų. Iš pirmo žvilgsnio, toks automobilis — kiekvieno vairuotojo svajonė. Nieko nedelsdami sėdate už šios prabangios transporto priemonės vairo, išvažiuojate į greitkelį ir spausdami akseleratoriaus pedalą lekiate ten kur mato akys. Iš automobilyje sumontuotos aukštos kokybės stereo aparatūros sklinda ritminga melodija, daranti Jūsų važiavimą dar malonesniu. Jūs važiuojate valandą, dvi, tris, penkias… Vairavimas, dar neseniai teikęs malonumą, dabar po truputėlį pradeda varginti. Artėjančios vakaro sutemos palengva viską apgaubia tamsa ir paslepia nuo Jūsų akių visą rudeninės gamtos peizažą. Dar valanda kelionės tamsoje ir Jūs, pasidavę nuovargiui, sustojate šalikelėje. Išlipę iš automobilio žvelgiate į pro šalį lekiančias mašinas ir į tolumoje vos matomas nežinomo miesto šviesas. Staiga Jūs suprantate, jog Jūsų kelionė neturėjo jokio galutinio tikslo. Jūs suprantate, kad važiavote tik vardan paties važiavimo, kad Jus pakerėjo automobilio prabanga ir neeilinės galimybės, kurių, ko gero, šiuo metu Jums visai nereikia.

Laiko planavimas, kaip ir prabangus automobilis, bus bevertis, jei nežinosite galutinio kelionės taško. Daugelyje laiko planavimo mokymų ar knygų pradedama kalbėti apie tai, kaip planuoti savo mėnesio, savaitės ar dienos laiką. Pasakojama apie darbų delegavimą, didelių projektų skirstymą į mažesnius, poilsio svarbą bei kitus išties reikalingus ir naudingus dalykus. Bet dėl lektorių kompetencijos stokos, o kartais ir sąmoningai, nepasakoma, kad jokios, net ir puikiausios laiko planavimo technikos Jums nepadės, jei neturėsite išsikėlę aiškių, ilgalaikių gyvenimo tikslų. Nepakanka žinoti ką Jūs norite padaryti rytoj ar po savaitės. Reikia aiškiai apsibrėžti, ką jūs norite pasiekti po vienerių, trejų ar penkerių metų. Žinoma, net ir neturint ilgalaikių tikslų, iš pradžių laiko planavimas gali pasirodyti itin veiksminga priemonė, padedanti sustyguoti darbų krūvą, tačiau pakankamai greitai, judėdami be krypties, Jūs pradėsite skęsti kasdienių darbų, kurie iš esmės niekur Jūsų neveda, sraute. Jūs nepasieksite išties didingų rezultatų ir tai Jus pradės po truputėlį erzinti. Dėl šios priežasties vieni laiko planavimo atsisakys greičiau, o kiti dar pasikankins, ir pasakę: „Laiko planavimas — visiškai nereikalingas ir betikslis užsiėmimas“, to irgi nebedarys. Ir dėl tokios nesėkmės reikia kaltinti ne laiko planavimo techniką, o save. Būtent aiškios gyvenimo krypties neturėjimas veda prie tokių pasekmių.

Kaip išsikelti ilgalaikius gyvenimo tikslus, jei dar tokių neturite, Jums padės žemiau pateikti klausimai, į kuriuos Jūs turite atsakyti raštu. Skirkite tam pakakamai laiko, nes tai turi didžiulę įtaką viso Jūsų gyvenimo kokybei.

● Ar dabartinis Jūsų gyvenimo būdas Jus tenkina? Kas Jums patinka, o kas ne?

● Jei ir toliau nieko nekeisite, kaip atrodys Jūsų gyvenimas po penkerių metų? Ar Jus tai tenkina?

● Ar tikite, kad šiuo metu išnaudojate visas turimas galimybes ir visą savo vidinį potencialą, visus talentus? Jei ne — ko dar neišnaudojate?

● Jei Jums pasakytų, kad išsipildys visos Jūsų drąsiausios svajonės, kokio gyvenimo norėtumėte? Ar tai, apie ką Jūs svajojate, labai skiriasi nuo to, ką Jūs turite šiuo metu?

● Ko reikia, kad Jūsų svajonių gyvenimas taptų realybe? Ką Jūs turite išmokti? Kiek uždirbti? Su kuo susipažinti?

● Ar Jūs patenkinti dabartiniais santykiais su Jums brangiais žmonėmis? Jei ne — ko trūksta?

● Ar savo artimiausiems žmonėms suteikiate viską, ko jiems reikia? Ar suteiksite tai po penkerių metų?

● Ar dabartiniu savo elgesiu pelnote aplinkinių meilę ir pagarbą? Jei ir toliau taip elgsitės, kokius draugus turėsite po penkerių metų?

● Ar Jus tenkina dabartinė Jūsų išvaizda? Jei ne, ko trūksta? Ką reikia daryti, kad tai pavirstų realybe?

● Ar Jus tenkina dabartinė Jūsų sveikata?

● Ar Jūs galite nuoširdžiai savimi didžiuotis?

Nuoširdžiai atsakę į klausimus, pateiktus aukščiau, Jūs žengsite pirmą žingsnį link gyvenimo, kurį gyvendami jausitės išties Laimingi. Kai žinosite ko norite, laiko planavimas taps antruoju žingsniu Jūsų svajonių gyvenimo link.

Tik aiškūs ir ilgalaikiai tikslai padės Jums susikurti išties laimingą gyvenimą.

Tomas Kaulinskas

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.